Salabka
Doprava zdarma Víťaz Vinařství roku ČR 2021 Kat. malé vinárstvo

Salabka

Krajina pôvodu Česká republika

Pozrite sa na online degustáciu. Predstavujeme Vám finalistu Vinařství roka 2021. Vinice Salabka sa rozkladajú na ploche približne 4,5ha na pravom brehu rieky Vltavy. Ich víno je pestované na juhozápadnom svahu medzi Trojou a Bohnicemi. Toto jedinečné umiestnenie v kombinácii s podložím, tvorí ideálne podmienky a umožňuje réve rásť tým najlepším spôsobom. V bezprostrednej blízkosti Botanickej záhrady je Salabka najväčšiou vinicou v Prahe, plodiaca víno prvotriednej kvality. V snahe udržať najvyššiu kvalitu hrozna redukujeme jeho počet. Výsledkom je výroba približne 18 000 fľaší vína ročne. 

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
112,66 €
Skladom
- +

Doplňujúce informácie

Objem 0,75 l

Popis vína

Pripravili sme pre Vás degustačný balíček zložený zo 6 fľaší, tak aby si zo širokej ponuky znamenitých vín mohol vybrať každý.
Obsahuje:
Blanc de blanc sekt, Salabka
Chardonnay 2019, suché, Salabka
Muškát moravský 2020, suché, Salabka
Fortifikovaný Neronet, sladké, Salabka
Pinot Noir 2018, suché, Salabka
Ryzlink rýnský 2017, suché, Salabka

O vinárstve

Salabka

Vinice Salabka sa rozkladajú na ploche približne 4,5ha na pravom brehu rieky Vltavy. Ich víno je pestované na juhozápadnom svahu medzi Trojou a Bohnicemi. Toto jedinečné umiestnenie v kombinácii s podložím, tvorí ideálne podmienky a umožňuje réve rásť tým najlepším spôsobom. V bezprostrednej blízkosti Botanickej záhrady je Salabka najväčšiou vinicou v Prahe, plodiaca víno prvotriednej kvality. V snahe udržať najvyššiu kvalitu hrozna redukujeme jeho počet. Výsledkom je výroba približne 18 000 fľaší vína ročne.