Blatnický Roháč 2021, polosuché, Vinařství Konopný kopec

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Slovácká
Odroda Cuvée

Blatnický Roháč je cuvée z Rizlingu rýnského, Rulandského bieleho a Silvánského zeleného. Vôňa je príjemná, ľahko minerálna s ovocnými tónmi hrušky a marhule. V chuti je víno, plné, ľahko minerálne, šťavnaté, vyrovnané s tónmi mandlí.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
8,72 €
Skladom  2
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Neskorý zber
Štýl Tiché
Cukor: g/l 17,8 g/l
Alkohol: % obj. 14,0 %
Kyseliny: g/l 8,1 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Šroubovací uzáver
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Archivácia nie
Dekantácia nie

Popis vína

Cuvée, neskorý zber je víno zlato - žltej farby s arómou marhule a hrušky. V chuti je vyrovnané, ľahko minerálne. Doporučujeme podávať k zrejúcim alebo ovčím syrom a tiež bravčovému mäsu. Skúste ho ochutnať a určite sa k nemu vrátite.

O vinárstve

Vinařství Konopný kopec

Vinárstvo Konopný kopec bolo založené v roku 2019. Toto mladé vinárstvo však naväzuje na rodovú vinársku tradíciu siahajúcu do tridsiatych rokov minulého storočia. Nad Blatnicou pod Svatým Antonínkem vyrástlo vinárstvo, ktoré je zapustené do Konopného kopca. Hneď pri príjazde, zaujme pohľadom na reliéf pripomínajúci vinárske búdy, typickou stavbou miestnej vinárskej architektúry. Na úpätí Bielych Karpát, tak vznikol projekt moderného vinárstva, ktoré ho filozofiou je vyrábať vysoko kvalitné vína z tratí, ktoré sú známe ako Kamenice, Plachty, Roháče alebo Nová hora.