Müller Thurgau Frizzante 2020, polosladké, Vinařství Jiří Hrnčíř

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Mikulovská

Müller Thurgau Frizzante vás osvieži ovocnou, sviežou, intenzívnou a aromatickou vôňou exotického ovocia. Chuť sa spája s vôňou, na ktorú naväzujú ovocné tóny plnej chute doprevádzané príjemnou kyselinkou.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
6,35 €
7,06 €
-10 %
Skladom  2
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Zemské víno
Cukor: g/l 19,3 g/l
Alkohol: % obj. 11,3 %
Kyseliny: g/l 5,7 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Šroubovací uzáver
Servírovacia teplota 4 - 8 °C
Archivácia nie
Dekantácia nie

Popis vína

Müller Thurgau Frizzante vás okúzli svojou zlatou farbou, sviežou, intenzívnou a aromatickou vôňou, ktorú doprevádza ovocná chuť s príjemnou kyselinkou. Túto fľašku odporúčame podávať s predkrmami, zeleninovými a ovocnými šalátmi, cestovinami a špargľou.

O vinárstve

Vinařství Jiří Hrnčíř

Vinárstvo Jiřího Hrnčíře sídli v jednej z významných obcí Dolní Dunajovice, ktorá leží na dohľad od Pálavských kopcov. Spracovává hrozna z 3 hektárov vlastných viníc na nich sa riadi zásadami integrovanej produkcie ako obmedzenie chemickej ochrany, redukcie násady hrozna a ručný zber. Jedinečné podmienky tejto oblasti a takto vypestovaná surovina im umožňuje vyrábať špičkové moravské vína, ktoré sú oceňované na mnoho súťažiach u nás i v zahraničí. Celková ročná produkcia činí okolo 20 000 fľaší. Filozofiou vinárstva je výroba vysoko kvalitných odrodových vín u nich je dôležitá kvalita nie kvantita.