Pálava 2020, polosuché, Vinařství U sv. Kříže

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Slovácká
Odroda Pálava

Táto Pálava sa vyzančuje aromatickou vôňou vanilky, ruže a mandarínky. V stredne plnej, harmonickej, sviežej chuti objavíte muškát a príjemnu kyselinku.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
7,93 €
Skladom  5
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Neskorý zber
Štýl Tiché
Cukor: g/l 5,6 g/l
Alkohol: % obj. 14,0 %
Kyseliny: g/l 6,5 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka prírodná
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Archivácia nie
Dekantácia nie

Popis vína

Pálava neskorý zber sa pýši zlato - žltou farbou, ovocnou - kvetinovou arómou a sviežou chuťou muškátu. Spojiť ju doporučujeme s hydinovým mäsom, ázijskou kuchyňou, paštétami, ovčimi a kozími sýrmi. Stane sa toto víno aj vaším obľúbencom?

O vinárstve

Vinařství U sv. Kříže

Vinařství U sv. Kříže je malé butikové vinárstvo. Jeho cieľom je výroba osobitných vín so značným odrodovým charakterom. Vinárstvo sa nachádza v obci Prušánky v slováckom regióne Podluží. Vinice sú obhospodarované v systéme integrovanej produkcie. Zaoberajú sa produkciou odrodových vín hlavne vín s prívlastkom z tradičných odrôd, pre ktoré sú miestne viničné polohy optimálne. V oblasti Nechory majú takmer 3 ha viníc, ktoré sú svojou polohou odlišné tak, aby typovo vyhovovali réve, ktorá sa na týchto tratiach pestuje. Základom prvotriednej akosti ich vín sú zdravé a kvalitné hrozná, ktoré zrejú vo viničných tratiach Nechory a Čtvrtky v obci Prušánky.