Pinot Noir 2020, suché, Gravitační vinařství VILAVIN

Farba vína Červené
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Mikulovská

Pinot Noir vás poteší korenistou vôňou s tónmi klinčekov, čerešní a horkej čokolády. V plnom podnebí dominujú ovocné tóny čerešní a ostružín sprevádzané jemnou kyselinkou.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
12,77 €
Skladom  4
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Neskorý zber
Štýl Barrique
Štýl Tiché
Cukor: g/l 0,2 g/l
Alkohol: % obj. 13,5 %
Kyseliny: g/l 4,6 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka prírodná
Servírovacia teplota 12 - 16 °C
Archivácia áno
Dekantácia nie

Popis vína

Pinot Noir, barique, neskorý zber, rubínová farba, vás očarí svojou vôňou tmavej čokolády a zamatovou chuťou. Víno ochutnajte s plesňovými syrmi, cestovinami, steakmi alebo dezertmi. K čomu si dáte toto víno?

O vinárstve

Gravitační vinařství VILAVIN

Príbeh gravitačného vinárstva VILAVIN začína v roku 1995 reštitúciou viníc. Naviazali tým na rodinnú vinársku tradíciu dedov a pradedov. V súčasnej dobe hospodária vo vyhlásených vinárskych obciach Novosedly a Dobré Pole v oblasti nálezu podzemných termálnych prameňov a unikátnych slanísk, ktoré sú pozostatkom dna vyschnutého mora. Na 27 hektároch na troch kopcoch rozdelených do siedmich viničných tratí s rozdielným podložím, kde každá ponúka charakteristický terroir má VILAVIN 18 viníc, kde pestuje celkom 8 odrôd: Chardonnay, Pálavu, Pinot Gris, Pinot Noir, Sauvignon Blanc, Zweigeltrebe, Gewurtztraminer a Veltlínske zelené. Každodenná starostlivosť o ker ich stárnutie a čerpanie živín z väčších a väčších hĺbok dáva osobitejšie hrozna.