Silvánske zelené 2019, suché, Nešpor & Rajský

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Slovácká

V príjemnej ovocno - kvetinovej vôňi Silvánského zeleného ucítite prevažne zelené jablko a med v stredne plnej chuti vás zaujmú ľahko korenisté, medové tóny a kvetinový tón.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
6,41 €
6,74 €
-5 %
Skladom  5
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Zemské víno
Štýl Tiché
Cukor: g/l 0,3 g/l
Alkohol: % obj. 11,0 %
Kyseliny: g/l 6,0 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka prírodná
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Archivácia nie
Dekantácia áno

Popis vína

Silvánske zelené, zemské víno zeleno - žltej farby je typické svojou príjemnou ovocnou vôňou a stredne plnou ovocnou chuťou. Vychutnajte si ho v kombinácii s dobrým jedlom. Skvele sa hodí k cestovinám, tvrdým syrom k studenej kuchyni, rybám a k sushi. K čomu si toto víno dáte vy?

O vinárstve

Nešpor & Rajský

Ruky hrubé ako zoraná pôda, zátylok oplálený a čelo biele, chrbát zhrbený, ale myseľ rovná. Víno vysadené, kopané, zbierané a lisované vlastnými rukami. Bez prímesí ako príroda sama. Kladú dôraz na biodynamické pestovanie pôvodných odrôd bez chémie. Používajú iba biologické postreky stimulujúce vlastnú obranyschopnosť rastlín. Vyrábajú víno s minimálnym množstvom síry a bez použitia cudzích látok. Ponúkajú organické vína výrábané bez filtrácie a čírenia. Neponáhľajú, dobré víno potrebuje čas. Červené vína nechávajú zrieť v sudoch 2- 3 roky, biele vína niekoľko mesiacov. Ich vína nie sú výtvorom moderných prípravkov a technológií ,ale výtvorom tunajšieho podnebia, pôdy a vlastných viníc.