Tramín žltý Premium Collection 2021, polosuché, zemské víno, Château Valtice
Novinka

Tramín žltý Premium Collection 2021, polosuché, zemské víno, Château Valtice

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Mikulovská

Tramín žltý je príjemnej, aromatickej vône s ovocnými tónmi hrušky, grepu a tiež s tónmi ruže. V chuti je plný, harmonický s dlhou dochuťou.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
9,72 €
Skladom  5
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Zemské víno
Štýl Tiché
Cukor: g/l 16,0 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 8,0 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka prírodná
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Archivácia áno
Dekantácia nie

Popis vína

Tramín žltý zemské víno, zeleno - žltej farby vás vo vôni osloví svojou jemnou ovocnou vôňou a plnou, harmonickou chuťou. Doporučujeme ho podávať k hydinovému mäsu, ovocným šalátom a k dezertom. Ste milovníkom bieleho vína? Túto fľašku rozhodne oceníte.

O vinárstve

Château Valtice

CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s. patria medzi najvýznamnejšie a najstaršie vinárstva v Českej republike. Jedná sa o firmu rodinného typu s hlbokými moravskými koreňmi a tradíciami. Už niekoľko rokov vinárstvo úspešne funguje pod vedením Antonína Šťastného a jeho dvoch synov Marka a Dávida. Generálny riaditeľ Marek Šťastný osobne dohliada na výrobu a kvalitu vín. Jeho brat David je riaditeľom pre marketing, stratégie a otec Antonín má na starosti vinohrady a pozemky. Vinárstvo CHÂTEAU VALTICE vo svojej dnešnej podobe je predovšetkým najväčším pestovateľom révy vinnej v Českej republike. To umožňuje celoročne starostlivo kontrolovať kvalitu viníc a hrozna na viac ako 1000 hektároch vinohradov na Morave a to ako na Valticku, tak predovšetkým na prémiových vinichach pod Pálavou.