Veltlínske zelené 2018, suché, Sedlecká vína
Náš tip

Veltlínske zelené 2018, suché, Sedlecká vína

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Mikulovská

Toto Veltlínske zelené vás zaujme svojou rozmanitou vôňou po mede, lieskových orieškoch, bylinkách, mandliach a pomarančovej kôre. Chuť je mohutná, korenistá s dlhou dochuťou. Objavíte v ňom tóny sladkého korenia, hrozienok, sladkého drievka, mandlí, pražených orieškov, ktoré sprevádza príjemná kyselinka a príjemná trieslovina.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
12,49 €
Skladom  6
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Zemské víno
Štýl Tiché
Cukor: g/l 0,1 g/l
Alkohol: % obj. 13,5 %
Kyseliny: g/l 5,3 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka prírodná
Servírovacia teplota 12 - 16 °C
Dekantácia áno

Popis vína

Zemské oranžové Veltlínske zelené je medenej farby s príjemnou vôňou byliniek, pomarančovej kôry a medu. Mohutná, korenistá chuť s príjemnou kyselinkou a trieslovinami sa krásne spája s vôňou. Víno vynikne v spojení s paštétami, bravčovým mäsom a so steakmi. Presvedčte sa na vlastné chuťové bunky a rozhodne nebudete sklamaní.

O vinárstve

Sedlecká vína

Poľnohospodárske družstvo Sedlec bolo založené v roku 1950 a naviazalo na historickú tradíciu pestovania vinnej révy v Sedleci, kde prvá písomná zmienka o tunajších viniciach siaha až do roku 1414. Dôležitým medzníkom v ich histórii je rok 1980 a nástup Ctirada Králíka do funkcie majstra pivnice. Ich vinárstvo patrí k tradičným výrobcom kvalitných prívlastkových vín, ktoré sa rodia v nádhernom regióne v okolí Mikulova a pri najväčšom moravskom rybníku Nesyt. Vína boli podávané na slávnostných tabuliach pre anglickú kráľovnú Alžbetu II. a manželku amerického prezidenta Hillary Clintonovú . Ich snahou je predovšetkým, aby vína boli v spojení s miestnym terroir a naplno vynikla ich poetika.