Bag in Box, Modrý Portugal, suché, 3l, Vinařství Vajbar

Bag in Box v preklade vrecko v krabici. Jedná sa o veľmi moderný spôsob balenia vína, ktorý úspešne dodáva nie len reštaurácie, ale aj záhradné párty. Výhodou tohto obalu je, že vnútorné vrecko sa zmršťuje spolu s vytáčaním vína pomocou malej pípy. Nemôže teda prísť k oxidácii vína a následne k jeho znehodnoteniu. Naviac je veľmi praktické, ľahko odnositeľné a dobré skladovateľné.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
11,46 €
Skladom  2
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Zemské víno
Alkohol: % obj. 11,5 %
Objem Bag in Box 3 l

Popis vína

Farba vína je sýto fialová. Vôňa je jemná, plná a dospelá. Prináša tóny zrelých ostružin, čiernej rábezle a čučoriedok. Na pozadí aromatické korenie a jemná stopa dymu. Chuť je plná a bohatá. Príjemné tóny ostružin a čučoriedok doplňuje jemná linka sladkého triesla, ktoré prechádza do dlhého záveru s čiernou ríbezľou. Doporučujeme podávať k cestovinám.  

O vinárstve

Vinařství Vajbar

Vinárstvo Vajbar sídli vo vinárskej obci Rakvice, ktorá je súčasťou velkopavlovickej vinárskej podoblasti. Vinársku prevádzku však nájdete v neďalekej obci Zaječí. Obec leží v tom najnižšiom kúte južnej Moravy. Rodinná tradícia pestovania hrozna a výroba vína siaha ďaleko do histórie rodiny. Dôkazom toho je aj zachovaný rodokmeň, v ktorom je zmienka o vinárstve už z konca 19.storočia.