Bohemia Sekt Prestige brut rosé, suché, Bohemia sekt
Náš tip

Bohemia Sekt Prestige brut rosé, suché, Bohemia sekt

Farba vína Ružové
Krajina pôvodu Česká republika
Odroda Cuvée

Bohemia Sekt Prestige brut rosé má skutočné jedinečný charakter aj táto varianta vzniká tradičnou metódou kvasenia vo fľaši s dobou ležania na kvasinkách 12 - 15 mesiacov. Vína pre cuvée pochádzajú z modrých hrozien odrôd Rulandského modrého, Frankovky a Zweigeltrebe z viníc južnej Moravy. Bohemia Sekt Prestige rosé brut vás okúzli svojou príjemnou lososovou farbou a jemným dlhotrvajúcim perlením. Vo vôni zaujme ovocnými tónmi pripomínajúcimi lesné jahody a maliny. Jeho chuť je svieža, ľahká, a ovocná. Aj táto varianta už pozbierala mnoho ocenení na prestížnych miestnych a zahraničných výstavách. 


Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
9,80 €
Skladom  > 6
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Akostné víno
Štýl Šumivé
Cukor: g/l 9,0 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 7,0 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka prírodná
Servírovacia teplota 4 - 8 °C
Dekantácia nie

Popis vína

Farba je nádherne lososová s dlhotrvajúcim perlením. Vôňa: príjemná svieža pripomínajúca lesné jahody a maliny. Chuť: chuť je svieža, ľahká a ovocná. Doporučujeme podávať k rybám na grile, krevetám, homáriemu mäsu, sviežim zeleninovým šalátom a k čerstvému ovociu.

O vinárstve

Bohemia Sekt

Vinářství Bohemia Sekt sú tradičným výrobcom šumivých a tichých vín, dôvera spotrebiteľov ich zaväzuje vyrábať kvalitné vína viac než  80 rokov. Práve preto dnes pochádza viac než dve tretiny šumivých vín vypitých v Českej republike z ich produkcie. Patria medzi najvýznamnejších pestovateľov révy a súčasne aj najväčším spracovateľom moravského hrozna.