Bohemia Sekt Prestige brut, suché, Bohemia Sekt

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Odroda Cuvée

Bohemia Sekt Prestige brut je neopakovateľné šumivé víno, vyrobené tradičnou metódou s dobou ležania na kvasinkách 15 - 18 mesiacov. Cuvée vzniklo jedinečnou kombináciou akostných odrodových vín z vybraných viníc južnej Moravy. Rizling rýnsky dodáva sektu bohatú vôňu s pikantnou kyselinkou. Rulandské biele s extraktívnými tónmi v chuti a Rizling vlašský neskôr doplňuje sviežosť tohto sektu. Bohemia Sekt Prestige brut ma unikátnu vzhľadovú iskru, nezameniteľnú chuť, príjemne zelenkavo - zlatú farbu a jemne dlhotrvajúce perlenie. Svoju výnimočnosť Bohemia Sekt Prestige brut už mnohokrát potvrdil na prestížnych výstavách po celom svete.


Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
9,80 €
Skladom  > 6
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Akostné víno
Štýl Šumivé
Cukor: g/l 8,5 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,0 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka prírodná
Servírovacia teplota 4 - 8 °C
Dekantácia nie

Popis vína

Farba je príjemná, zelenkavo - zlatistá s dlhotrvajúcim perelním. Vôňa: osviežujúca bohatá vôňa s tónmi citrusových plodov. Chuť: nezameniteľná chuť pripomínajúca vyzreté plody manga. Skvele sprevádza variácie kozích syrov, parmskú šunku v kombinácii so žltým melónom, pokrmy z morských plodov a rýb. Je tiež výnimočným aperitívom, ktorý povzbudí zmysli každého gurmána. 


O vinárstve

Bohemia Sekt

Vinářství Bohemia Sekt sú tradičným výrobcom šumivých a tichých vín, dôvera spotrebiteľov ich zaväzuje vyrábať kvalitné vína viac než  80 rokov. Práve preto dnes pochádza viac než dve tretiny šumivých vín vypitých v Českej republike z ich produkcie. Patria medzi najvýznamnejších pestovateľov révy a súčasne aj najväčším spracovateľom moravského hrozna.