Breslava 2022, suché, Víno Chudý
Novinka

Breslava 2022, suché, Víno Chudý

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Slovensko
Podoblasť Nitrianska
Odroda Breslava

Breslava Vás uchváti aromatickou vôňou s tónmi grepu a mandarínky. V stredne plnej, sviežej, osviežujúcej chuti vás zaujmú tóny exotického ovocia a príjemná kyselinka

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
8,02 €
Skladom  5
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Akostné víno
Štýl Tiché
Cukor: g/l 2,9 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 6,3 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka plastová
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Archivácia áno
Dekantácia nie

Popis vína

Breslava s prívlastkom akostné víno, vonia po grepe a v chuti vás prekvapí osviežujúci ovocný tón s príjemnou kyselinkou. Snúbiť ho odporúčame s predjedlami, cestovinami alebo so studenou kuchyňou. Na akú príležitosť si túto fľašu doprajete vy?

O vinárstve

Víno Chudý

Dejiny vinohradnícko - vinárskej spoločnosti začal písať Ing. Milan Chudý na jeseň roku 2000 výrobou svojho prvého vína v obci Vinohrady nad Váhom. Obec má priam ideálne podmienky pre vinohradnícku výrobu. V súčasnej dobe obhospodarujú 6 ha vlastných viníc. Základnou filozofiou je dopestovať pri optimálnom zaťažení kra absolútne zdravé a dozreté hrozno. Od roku roku 2015 sú všetky vinice zaradené do Agroenvironmentálno - klimatického opatrenia v režime integrovanej produkcie. Technologický proces výroby vína je súhra umenia a vedomostí vinára s technikou jemu dostupnou.  Pri výrobe vína sa spoliehajú hľavne na skúsenosti a znalosti nadobudnuté praxou.