Cabernet Sauvignon rosé 2021, polosladké, Sedlecká vína

Farba vína Ružové
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Mikulovská

Cabernet Sauvignon rosé je rozmanitej vône, môžete cítiť tóny čiernej ríbezle, jahôd, smotany a zelenej papriky. Jeho ovocnú chuť doplňujú svieže, bylinné a šťavnaté tóny.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
8,53 €
Skladom  > 6
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Neskorý zber
Štýl Tiché
Cukor: g/l 41,8 g/l
Alkohol: % obj. 11,0 %
Kyseliny: g/l 8,6 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka prírodná
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Archivácia nie
Dekantácia nie

Popis vína

Cabernet Sauvignon s prívlastkom neskorý zber vás priláka svojou lososovou farbou. Následne ucítite vôňu jahôd, smotany a zelenej papriky. V chuti lahodia svieže, ovocné tóny. Doporučujeme konzumovať v spoločnosti ovocných šalátov alebo morských plodov. A k čomu si toto víno otvoríte vy?

O vinárstve

Sedlecká vína

Poľnohospodárske družstvo Sedlec bolo založené v roku 1950 a naviazalo na historickú tradíciu pestovania vinnej révy v Sedleci, kde prvá písomná zmienka o tunajších viniciach siaha až do roku 1414. Dôležitým medzníkom v ich histórii je rok 1980 a nástup Ctirada Králíka do funkcie majstra pivnice. Ich vinárstvo patrí k tradičným výrobcom kvalitných prívlastkových vín, ktoré sa rodia v nádhernom regióne v okolí Mikulova a pri najväčšom moravskom rybníku Nesyt. Vína boli podávané na slávnostných tabuliach pre anglickú kráľovnú Alžbetu II. a manželku amerického prezidenta Hillary Clintonovú . Ich snahou je predovšetkým, aby vína boli v spojení s miestnym terroir a naplno vynikla ich poetika.