Chardonnay 2021, polosuché, Vinařství Jiří Hrnčíř

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Mikulovská

Toto Chardonnay si vás určite získa svojou intenzívnou vôňou exotického ovocia a ananásu. Potom plná, silná, extraktívna chuť s nádychom banánu a dlhou dochuťou.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
7,74 €
Skladom  3
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Neskorý zber
Štýl Tiché
Cukor: g/l 9,4 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,8 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka prírodná
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Archivácia áno
Dekantácia nie

Popis vína

Chardonnay, neskorý zber, vás oslní intenzívnou vôňou exotického ovocia. V plnej chuti tiež prevláda ovocná a extraktívna chuť. Víno zlatistej farby sa výborne hodí k paštétam, studeným jedlám, hydine, bravčovému mäsu a morským plodom. Ste milovníkom bieleho vína s dlhou dochuťou? Túto fľašu určite oceníte.

O vinárstve

Vinařství Jiří Hrnčíř

Vinárstvo Jiřího Hrnčíře sídli v jednej z významných obcí Dolní Dunajovice, ktorá leží na dohľad od Pálavských kopcov. Spracovává hrozna z 3 hektárov vlastných viníc na nich sa riadi zásadami integrovanej produkcie ako obmedzenie chemickej ochrany, redukcie násady hrozna a ručný zber. Jedinečné podmienky tejto oblasti a takto vypestovaná surovina im umožňuje vyrábať špičkové moravské vína, ktoré sú oceňované na mnoho súťažiach u nás i v zahraničí. Celková ročná produkcia činí okolo 20 000 fľaší. Filozofiou vinárstva je výroba vysoko kvalitných odrodových vín u nich je dôležitá kvalita nie kvantita.