Chardonnay 2021, polosuché, Vinařství Starý vrch

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika

Chardonnay oceníte vďaka exotickej vôni ovocia s tónmi manga a ananásu. Vo sviežej chuti zaujme svojimi šťavnatými, ovocnými tónmi s pikantnou kyselinkou.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
8,33 €
Skladom  6
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Neskorý zber
Štýl Tiché
Cukor: g/l 15,7 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 9,2 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka prírodná
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Archivácia nie
Dekantácia nie

Popis vína

Chardonnay je tiché biele víno, zlatožltej farby. Vystihuje ho svieža ovocná chuť. Vo vôni môžete cítiť ananás. . Príjemným spoločníkom vína sú ryby, sushi, talianska kuchyňa. Presvedčte sa o jeho kvalitách na vlastné chuťové bunky.

O vinárstve

Vinařství Starý vrch

Vinárstvo Starý vrch vzniklo v roku 2014 ako koncept moderného vinárstva. Výrobná časť vinárstva je vybavená najmodernejšími technológiami na spracovanie suroviny, riadenie procesu kvasenia a filtráciu hotového vína. Využívanie týchto technológií je potom úzko späté s tradičnými postupmi na spracovanie a školenie vína. Vinárstvo Starý vrch sa zameriava na produkciu vysoko kvalitných prívlastkových vín tradičných moravských odrôd. Aktuálne hospodári na 11 hektároch vlastných viníc. Nadšenie pre vinárstvo, moderné technológie a kvalitná surovina sú ich základy pre naplnenie vízie o kvalitnom a poctivom moravskom víne, ktoré tu vyrába.