Chateau Radyně extra brut, suché, Bohemia Sekt

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Odroda Cuvée

Sekt Chateau Radyně extra brut je jedným z najsuchších sektov na českom trhu. Nie je úplne pre každého - je určený pokročilým milovníkom bubliniek, ktoré dokážu oceniť veľmi suché šumivé vína. Vzniká druhotným kvasením cuvée z Rizlingu vlašského a Veltlínskeho zeleného tradičnou metódou vo fľaši. Minimalisticky poňatý design fľaše podčiarkuje nevšednosť Chateu Radyně, kovovo chladné farby evokujú kategóriu extra brut. 


Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
10,08 €
Skladom  3
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Akostné víno
Štýl Šumivé
Cukor: g/l 5,0 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,0 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka prírodná
Servírovacia teplota 4 - 8 °C
Dekantácia nie

Popis vína

Farba svetlo - žltá s dlhotrvajúcim perelním. Vôňa: bohatá, aróma pripomínajúca ovocie či nezrelé hrozná. Chuť: vyvážená s typickým odležaným buketom a bohatým obsahom extraktívnych látok. Tento skvost patrí medzi seky v kategórii „extra brut“ (do 6 g cukru na liter) je vhodný pre výnimočné chvíle ako aperitív alebo k delikatesným úpravám bieleho mäsa.


O vinárstve

Bohemia Sekt

Vinářství Bohemia Sekt sú tradičným výrobcom šumivých a tichých vín, dôvera spotrebiteľov ich zaväzuje vyrábať kvalitné vína viac než  80 rokov. Práve preto dnes pochádza viac než dve tretiny šumivých vín vypitých v Českej republike z ich produkcie. Patria medzi najvýznamnejších pestovateľov révy a súčasne aj najväčším spracovateľom moravského hrozna.