Louis Girardot brut, suché, Bohemia Sekt

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Odroda Cuvée

Náš najušľachtilejší sekt, vzniká metódou kvasenia vo fľaši. Do tohto cuvée sú starostlivo vyberané najlepšie ročníky bielych vín odrôd Rizling rýnsky, Rulandské biele a Chardonnay, pôvodom z vinárskej oblasti Morava. Sekt leží na kvasinkách 24- 36 mesiacov. Dlhé zrenie mu dodáva veľmi jemné dlhotrvajúce perlenie a zároveň je nevyhnutné k vytvoreniu dokonale vyzretej a harmonickej charakteristiky. Vyniká príjemnou zlato - žltou farbou, odležaným buketom a harmonickou chuťou s náznakom zrelých jadier vlašských orechov. Pravidelne získava ocenenia za mimoriadnu kvalitu na najvýznamnejších miestnych aj svetových súťažiach aj, preto sa zaslúžene dočkal vskutku kráľovskej pocty :sekt Louis Girardot a bol starostlivo servírovaný britskej panovníčke. Jej výsosti Alžbete II., behom návštevy v Prahe.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
19,40 €
Skladom  > 6
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Akostné víno
Štýl Šumivé
Cukor: g/l 7,0 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,0 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka prírodná
Servírovacia teplota 4 - 8 °C
Dekantácia nie

Popis vína

Farba: príjemne zlatavo - žltá, vôňa: odležaný buket, chuť: harmonická s náznakom zrelých jadier vlašských orechov. Skvelý ako aperitív, pre kombinácie s pečeným hydinovým a bravčovým mäsom a k plneným roládam zo svetlého mäsa a rýb.


O vinárstve

Bohemia Sekt

Vinářství Bohemia Sekt sú tradičným výrobcom šumivých a tichých vín, dôvera spotrebiteľov ich zaväzuje vyrábať kvalitné vína viac než  80 rokov. Práve preto dnes pochádza viac než dve tretiny šumivých vín vypitých v Českej republike z ich produkcie. Patria medzi najvýznamnejších pestovateľov révy a súčasne aj najväčším spracovateľom moravského hrozna.