Modrý Portugal Rosé 2020, polosladké, Vinařství U sv. Kříže

Farba vína Ružové
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Slovácká

Modrý Portugal rosé 2020 vás prekvapí ovocnou vôňou čerešní, vanilky a jahôd. V chuti je bohatý, ovocný s tónmi lesného ovocia.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
6,74 €
Skladom  > 6
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Zemské víno
Cukor: g/l 17,8 g/l
Alkohol: % obj. 11,5 %
Kyseliny: g/l 5,6 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Šroubovací uzáver
Servírovacia teplota 4 - 8 °C
Archivácia nie
Dekantácia nie

Popis vína

Modrý Portugal Rosé, zemské víno má malinovú farbu, vôňu po jahode s vanilkou a v chuti ucítite lesné ovocie. Rozumie si s dobrým jedlom ako napríklad s ovocnými šalátmi, cestovinami a dezertami. Skúste ochutnať a určite sa k nemu vrátite.

O vinárstve

Vinařství U sv. Kříže

Vinařství U sv. Kříže je malé butikové vinárstvo. Jeho cieľom je výroba osobitných vín so značným odrodovým charakterom. Vinárstvo sa nachádza v obci Prušánky v slováckom regióne Podluží. Vinice sú obhospodarované v systéme integrovanej produkcie. Zaoberajú sa produkciou odrodových vín hlavne vín s prívlastkom z tradičných odrôd, pre ktoré sú miestne viničné polohy optimálne. V oblasti Nechory majú takmer 3 ha viníc, ktoré sú svojou polohou odlišné tak, aby typovo vyhovovali réve, ktorá sa na týchto tratiach pestuje. Základom prvotriednej akosti ich vín sú zdravé a kvalitné hrozná, ktoré zrejú vo viničných tratiach Nechory a Čtvrtky v obci Prušánky.