Müller Thurgau 2021, suché, Kadrnka rodinné vinařství
Novinka

Müller Thurgau 2021, suché, Kadrnka rodinné vinařství

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Mikulovská

Tento Müller Thurgau si vás s istotou podmaní sviežou, príjemnou vôňou s tónmi broskyne, marhule a kvetov. Chuť je stredne plná, svieža, ľahko minerálna, šťavnatá s ovocnými tónmi.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
10,08 €
Skladom  6
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Neskorý zber
Štýl Tiché
Cukor: g/l 2,3 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,0 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Šroubovací uzáver
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Archivácia áno
Dekantácia nie

Popis vína

Müller Thurgau so zeleno-žltým odtieňom farby, vás oslní svojou sviežou vôňou marhule a broskyne a tiež stredne plnou, šťavnatou chuťou s ovocným tónom. Víno odporúčame podávať k predjedlám, mäkkým syrom a tiež k studenej kuchyni. Je len na vás, k čomu si víno otvoríte.

O vinárstve

Kadrnka rodinné vinařství

Rodinné vinárstvo Kadrnka sa nachádza vo vinárskej obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchov. Už ich štvrtá generácia pokračuje vo vinárčení. V súčasnej době obhospodarujú 11 ha viníc v Mikulovskej vinárskej podoblasti na úbočí Dunajovských kopcov, jednom z nejteplejších miest v Českej republike. V Březí sa jedná o viničné trate Líšči vrch a Ořechová hora v Dobrém Poli trať Staré a v Mikulove trať Za Turoldem. Všetky ich vinice sú v duchu integrovanej produkcie, majú okolo 5.500 krov na jeden hektára z ktorého je jedna fľaša vína z révového kru.