Müller Thurgau Frizzante 2021, polosladké, Vinařství Jiří Hrnčíř

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Mikulovská

Müller Thurgau Frizzante vás osvieži kvetinovou, sviežou, intenzívnou a jemne aromatickou vôňou lipového kvetu. Chuť sa spája s vôňou. Nasledujú kvetinové, osviežujúce, svieže a aromatické tóny.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
7,06 €
Skladom  5
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Zemské víno
Cukor: g/l 18,6 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 6,0 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Šroubovací uzáver
Servírovacia teplota 4 - 8 °C
Archivácia nie
Dekantácia nie

Popis vína

Müller Thurgau Frizzante vás očarí svojou zlatožltou farbou, sviežou a aromatickou vôňou sprevádzanou kvetinovou chuťou.Túto fľašu odporúčame podávať k predjedlám, zeleninovým šalátom alebo talianskej kuchyni. Neváhajte a objednajte si.

O vinárstve

Vinařství Jiří Hrnčíř

Vinárstvo Jiřího Hrnčíře sídli v jednej z významných obcí Dolní Dunajovice, ktorá leží na dohľad od Pálavských kopcov. Spracovává hrozna z 3 hektárov vlastných viníc na nich sa riadi zásadami integrovanej produkcie ako obmedzenie chemickej ochrany, redukcie násady hrozna a ručný zber. Jedinečné podmienky tejto oblasti a takto vypestovaná surovina im umožňuje vyrábať špičkové moravské vína, ktoré sú oceňované na mnoho súťažiach u nás i v zahraničí. Celková ročná produkcia činí okolo 20 000 fľaší. Filozofiou vinárstva je výroba vysoko kvalitných odrodových vín u nich je dôležitá kvalita nie kvantita.