Muškát moravský 2021, polosuché, Vinařství Jiří Hrnčíř
Posledná fľaška

Muškát moravský 2021, polosuché, Vinařství Jiří Hrnčíř

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Mikulovská

Vôňa Muškátu moravského je aromatická, s tónmi kvetov a muškátu. Vaše chuťové bunky poteší harmonická chuť muškátu a kvetov s príjemnou kyselinkou.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
7,74 €
Skladom  1
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Neskorý zber
Štýl Tiché
Cukor: g/l 7,9 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 5,9 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka prírodná
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Archivácia áno
Dekantácia nie

Popis vína

Muškát moravský, neskorý zber, sa vyznačuje intenzívnou zelenožltou farbou. Cítiť vôňu s tónmi muškátu. Chuť je harmonická. Víno je vynikajúce v kombinácii so zeleninovými šalátmi, studenou kuchyňou a je skvelým doplnkom ku všetkým druhom syrov. Relaxujte pri dobrom víne.

O vinárstve

Vinařství Jiří Hrnčíř

Vinárstvo Jiřího Hrnčíře sídli v jednej z významných obcí Dolní Dunajovice, ktorá leží na dohľad od Pálavských kopcov. Spracovává hrozna z 3 hektárov vlastných viníc na nich sa riadi zásadami integrovanej produkcie ako obmedzenie chemickej ochrany, redukcie násady hrozna a ručný zber. Jedinečné podmienky tejto oblasti a takto vypestovaná surovina im umožňuje vyrábať špičkové moravské vína, ktoré sú oceňované na mnoho súťažiach u nás i v zahraničí. Celková ročná produkcia činí okolo 20 000 fľaší. Filozofiou vinárstva je výroba vysoko kvalitných odrodových vín u nich je dôležitá kvalita nie kvantita.