Pálava 2018, polosladká, Nešpor & Rajský

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Slovácká
Odroda Pálava

Pálava s jemne aromatickou, kvetinovou a ovocnou vôňou s tónmi exotického ovocia liči a ruži. V plnej, bohatej, kvetinovej a aromatickej chuti sa môžete tešiť na tóny čajovej ruže.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
8,21 €
9,12 €
-10 %
Vypredané
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Zemské víno
Štýl Tiché
Cukor: g/l 17,6 g/l
Alkohol: % obj. 13,5 %
Kyseliny: g/l 5,8 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka prírodná
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Archivácia áno
Dekantácia nie

Popis vína

Pálava, zemské víno zlatej farby je odrodového charakteru s kvetinovou vôňou. Chuť je plná, bohatá. Víno je skvelým doplnkom k ovčím, kozím syrom k ovocným šalátom, hydinovému mäsu a dezertom . Presvedčte sa na vlastné chuťové bunky a rozhodne nebudete sklamaní.

O vinárstve

Nešpor & Rajský

Ruky hrubé ako zoraná pôda, zátylok oplálený a čelo biele, chrbát zhrbený, ale myseľ rovná. Víno vysadené, kopané, zbierané a lisované vlastnými rukami. Bez prímesí ako príroda sama. Kladú dôraz na biodynamické pestovanie pôvodných odrôd bez chémie. Používajú iba biologické postreky stimulujúce vlastnú obranyschopnosť rastlín. Vyrábajú víno s minimálnym množstvom síry a bez použitia cudzích látok. Ponúkajú organické vína výrábané bez filtrácie a čírenia. Neponáhľajú, dobré víno potrebuje čas. Červené vína nechávajú zrieť v sudoch 2- 3 roky, biele vína niekoľko mesiacov. Ich vína nie sú výtvorom moderných prípravkov a technológií ,ale výtvorom tunajšieho podnebia, pôdy a vlastných viníc.