Rizling rýnsky  Pét-Nat- přírodně perlivé víno, suché, ZLOMEK & VÁVRA,
Novinka

Rizling rýnsky Pét-Nat- přírodně perlivé víno, suché, ZLOMEK & VÁVRA,

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika

Z odrody Rizling rýnsky sme vyrobili osviežujúce perlivé víno pét-nat. Z francúzštiny Pétillant-naturel. Vzniká tak, že sa nedokvasené uzavrie do fľaše av nej sa dokončí primárny proces kvasenia. Víno je nefiltrované a usadenina je dôležitou súčasťou vína. Vyznačuje sa príjemnou kyselinkou a určite zachutí milovníkom suchých vín. Vo vôni sa prejavuje aróma vyzretého žltého ovocia. Odporúčame dobre vychladiť.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
9,08 €
Skladom  > 6
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Neskorý zber
Štýl Pét-nat
Cukor: g/l 1,0 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,2 g/l
Objem 0,75 l

Popis vína

Víno je nefiltrované a usadenina je dôležitou súčasťou vína. Vyznačuje sa príjemnou kyselinkou a určite zachutí milovníkom suchých vín. Vo vôni sa prejavuje aróma vyzretého žltého ovocia. Odporúčame dobre vychladiť.

O vinárstve

Zlomek & Vávra

Vinárstvo vďačí za svoj zrod silnej väzbe medzi dvoma rodinami z Boršic u Blatnice v slováckej vinárskej podoblasti, Zlomků a Vávrů - dvoma kamarátmi Josefem a Bohušem. Víno pre ne bolo tým tretím do partie. Vypestovali si ho, zušľachtili a zamilovali si ho. Myšlienka pretvoriť vinárstvo v živobytie sa zrodila v hlave jeho synov, štyroch bratrov - dvoch Zlomkových, Libora a Radka, a dvoch Vávrových, Tomáša a Petra. Bola tak silná, že jej nedokázali odolať. Stmelila bratov dohromady a do vinárstva každý priniesol niečo zo seba. Ich skúsenosť sa vzájomne preplietla a vytvorila pevný celok s hlbokými koreňmi. Majster pivnice, vinár/odborník, ekonóm a obchodník, to sú ich role v tomto príbehu.