Rulandské šedé 2021, polosladké, Vinařství Konopný kopec

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Slovácká

Rulandské šedé si vás na začiatku získa jemnou ovocnou arómou a tiež s tónmi mandlí a lieskového oriešku. V chuti je stredne plné, ovocné, objavujú sa tóny hrozienok, mandlí a všetko uzatvára pikantná kyselinka.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
7,93 €
Skladom  > 6
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Výber z hrozna
Štýl Tiché
Cukor: g/l 19,6 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,1 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Šroubovací uzáver
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Archivácia nie
Dekantácia nie

Popis vína

Výber z hrozna Rulandské šedé, svetlo olivovej farby je odrodového charakteru s vôňou lieskových orieškov. Chuť je ovocná s pikantnou kyselinkou. Víno je skvelým spoločníkom tvrdých syrov, krémových polievok, cestovín a talianskej kuchyne. Presvedčte sa na vlastné chuťové bunky a rozhodne nebudete sklamaní.

O vinárstve

Vinařství Konopný kopec

Vinárstvo Konopný kopec bolo založené v roku 2019. Toto mladé vinárstvo však naväzuje na rodovú vinársku tradíciu siahajúcu do tridsiatych rokov minulého storočia. Nad Blatnicou pod Svatým Antonínkem vyrástlo vinárstvo, ktoré je zapustené do Konopného kopca. Hneď pri príjazde, zaujme pohľadom na reliéf pripomínajúci vinárske búdy, typickou stavbou miestnej vinárskej architektúry. Na úpätí Bielych Karpát, tak vznikol projekt moderného vinárstva, ktoré ho filozofiou je vyrábať vysoko kvalitné vína z tratí, ktoré sú známe ako Kamenice, Plachty, Roháče alebo Nová hora.