Saphira 2021, suché, Vinařství Konopný kopec
Náš tip

Saphira 2021, suché, Vinařství Konopný kopec

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Slovácká
Odroda Saphira

Saphira zaujme vôňou v ktorej si zamilujete tóny exotického ovocia. V osviežujúcej, stredne plnej chuti nájdete tóny lesného a exotického ovocia s pikantnou kyselinkou.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
7,93 €
Skladom  > 6
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Výber z hrozna
Štýl Tiché
Cukor: g/l 6,4 g/l
Alkohol: % obj. 14,0 %
Kyseliny: g/l 8,1 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Šroubovací uzáver
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Dekantácia nie

Popis vína

Výber z hrozna Saphira svetlo olivovej farby lahodí príjemnou vôňou ananásu a maracuje. V chuti objavíte osviežujúce tóny lesného a exotického ovocia. Chuť vína najlepšie vynikne v spojení s cestovinami, studenou a talianskou kuchyňou. Otvorte si toto víno so svojou polovičkou a romantika je zaručená.

O vinárstve

Vinařství Konopný kopec

Vinárstvo Konopný kopec bolo založené v roku 2019. Toto mladé vinárstvo však naväzuje na rodovú vinársku tradíciu siahajúcu do tridsiatych rokov minulého storočia. Nad Blatnicou pod Svatým Antonínkem vyrástlo vinárstvo, ktoré je zapustené do Konopného kopca. Hneď pri príjazde, zaujme pohľadom na reliéf pripomínajúci vinárske búdy, typickou stavbou miestnej vinárskej architektúry. Na úpätí Bielych Karpát, tak vznikol projekt moderného vinárstva, ktoré ho filozofiou je vyrábať vysoko kvalitné vína z tratí, ktoré sú známe ako Kamenice, Plachty, Roháče alebo Nová hora.