Sauvignon OAK 2019, suché, Vinařství Kněží hora

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Slovácká

Sauvignon rada OAK sa vyznačuje zaujímavou vôňou josty, bielej ríbezle, egrešu a hluchavky bielej. V ústach vás prekvapí chuť, ktorá je harmonická, aromatická, šťavnatá s bielou broskyňou a príjemnou kyselinkou.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
8,36 €
9,29 €
-10 %
Skladom  2
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Neskorý zber
Štýl Tiché
Cukor: g/l 4,1 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 6,2 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka prírodná
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Archivácia nie
Dekantácia nie

Popis vína

Víno zeleno - žltej farby Suavignon OAK, neskorý zber, vás poteší ovocným nádychom. Vo vôni objavíte tóny josty, bielej ríbezle a hluchavky bielej. V chuti je víno aromatické, šťavnaté v pozadí sa ukazujú príjemné tóny kyselinky. Môžete ho piť k hydinovému mäsu, mäkkým syrom či krémovým polievkam. Ochutnajte a radi sa k nemu budete vracať.

O vinárstve

Vinařství Kněží hora

Vinářství Kneží hora s.r.o. sídli v Bzenci v srdci moravského Slovácka. Firemné motto je „ Vína nevyrábame, ale tvoríme, a to s láskou - s láskou k pôde, k vinici , k hroznu, vínu." Vinárstvo nesie meno po jednej z najstraších vinných tratí v Bzenci, po kopci na ktorom úpätí vinárstvo leží. Názov odkazuje na históriu, kedy Kateřina Zoubková z Zdečína, venovala túto trať jezuitom. Podložie tvorí jemný piesok. Červené vína zrejú vo francúzskych barrique sudoch minimálne 18 mesiacov.