Veltlínske zelené 2019, polosuché, Perk víno

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Znojemská

Veltlínske zelené je sviežej vône zelenej papriky, korenia a lipového kvetu s medom. V chuti vás osveiži korenistý, mandlový a medovo - kvetový tón.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
7,50 €
8,33 €
-10 %
Skladom  3
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Neskorý zber
Štýl Tiché
Cukor: g/l 10,3 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 6,2 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Šroubovací uzáver
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Archivácia áno
Dekantácia áno

Popis vína

Veltlínske zelené zelenožltej farby s tónmi kvetov doprevádzajú medové a mandlové tóny. V sviežej vôni objavíte tóny lipového kvetu, zelenej papriky a medu. Veltlínske zelené, neskorý zber si obľúbite vďaka sviežej korenistej vôni s tónmi lipového kvetu, zelenej papriky a medu. V každom dúšku si vychutnáte kvetinové a medové tóny. Doporučujeme konzumovať spoločne s predkrmami, hovädzím mäsom a rybami. Ochutnajte a radi sa k nemu budete vracať.

O vinárstve

Perk víno

Vinice Agrodružstva Miroslav se rozprestierajú na viničních tratiach Weinperky a U Vinohradu. Odrodová skladba je doplnená o typické odrody vhodné do Znojemskej vinárskej oblasti. Portfólio výsledných produktov momentálne predstavujú moravské zemské vína. Agrodružstvo spracováva časť produkcie vo vlastnej pivnici a ostatná produkcia je predávaná prevažne stálym partnerom. Celoročné úsilie a úrodu zhodnocuje v našich vínach pod značkou PERK.