Veltlínske zelené 2020, suché, Perk víno

Farba vína Biele
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Znojemská

Veltlínske zelené má jemnú vlňu po lipovom kvete a korení. Chuť naväzuje na vôňu. Je ľahko korenistá, minerálna s tónom mandlí. Lahodnú chuť uzatvára pikantná kyselinka s jemnou trieslovinou.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
6,74 €
Skladom  4
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Zemské víno
Štýl Tiché
Cukor: g/l 2,8 g/l
Alkohol: % obj. 11,5 %
Kyseliny: g/l 6,8 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Šroubovací uzáver
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Archivácia áno
Dekantácia áno

Popis vína

Zemské víno Veltlínske zelené, je víno sviežeho odrodového charakteru s korenistou vôňou horkých mandlí a lipového kvetu. Jeho vôňu a chuť doprevádza ľahko minerálna aróma. Chuť je ľahko korenistá s pikantnou kyselinkou, jemnou trieslovinou a mandlovým nádychom. Víno zelenožltej farby je skvelým doplnkom k predkrmom, studenej kuchyni a všetkým druhom mäsa. Presvedčte sa na vlastné chuťové bunky a rozhodne nebudete sklamaní.

O vinárstve

Perk víno

Vinice Agrodružstva Miroslav se rozprestierajú na viničních tratiach Weinperky a U Vinohradu. Odrodová skladba je doplnená o typické odrody vhodné do Znojemskej vinárskej oblasti. Portfólio výsledných produktov momentálne predstavujú moravské zemské vína. Agrodružstvo spracováva časť produkcie vo vlastnej pivnici a ostatná produkcia je predávaná prevažne stálym partnerom. Celoročné úsilie a úrodu zhodnocuje v našich vínach pod značkou PERK.