Zoznámenie s vinárstvom VÍNO ZLOMEK & VÁVRA
Náš tip

Zoznámenie s vinárstvom VÍNO ZLOMEK & VÁVRA

Zostavili sme pre vás ochutnávku 6 vín z vinárstva VÍNA ZLOMEK & VÁVRA. Pohostia vás tak štyria bratia - 2 Zlomkovi a 2 Vávrovi, ktorí sa s láskou a vášňou starajú o vznik týchto jedinečných vín. V balíčku nájdete vína sladké, polosladké, polosuché a suché.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
44,99 €
Skladom
- +

Doplňujúce informácie

Objem 0,75 l

Popis vína

Navštívte s touto degustačnou sadou slovácku vinársku podoblasť, z ktorej vinárstvo VÍNO ZLOMEK & VÁVRA pochádza. Nechajte svoje chuťové poháriky a náladu preniesť na vinice, kde sa rodia vína s výrazným odrodovým charakterom.  Foto je ilustračné.

Obsahuje:

Sauvignon 2019, polosuché
Ryzlink rýnský KRYO 2020, suché
Rulandské šedé 2022
Rulandské šedé 2020, polosuché
Irsai Oliver 2021, polosladké, Siesta
Frizzante Bianco 2021, polosuché

O vinárstve

Zlomek & Vávra

Vinárstvo vďačí za svoj zrod silnej väzbe medzi dvoma rodinami z Boršic u Blatnice v slováckej vinárskej podoblasti, Zlomků a Vávrů - dvoma kamarátmi Josefem a Bohušem. Víno pre ne bolo tým tretím do partie. Vypestovali si ho, zušľachtili a zamilovali si ho. Myšlienka pretvoriť vinárstvo v živobytie sa zrodila v hlave jeho synov, štyroch bratrov - dvoch Zlomkových, Libora a Radka, a dvoch Vávrových, Tomáša a Petra. Bola tak silná, že jej nedokázali odolať. Stmelila bratov dohromady a do vinárstva každý priniesol niečo zo seba. Ich skúsenosť sa vzájomne preplietla a vytvorila pevný celok s hlbokými koreňmi. Majster pivnice, vinár/odborník, ekonóm a obchodník, to sú ich role v tomto príbehu.