Zweigeltrebe Rosé 2018, polosladké, Vinařství Mezuliáník

Farba vína Ružové
Krajina pôvodu Česká republika
Podoblasť Slovácká

Toto Zweigeltrebe Rosé je malinovo - jahodovej, aromatickej, ovocnej vône s lesným ovocím a plné jogurtovo - ovocnej chuti s tónmi lesného ovocia a ostružin.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
7,21 €
8,02 €
-10 %
Skladom  > 6
- +

Doplňujúce informácie

Klasifikácia Neskorý zber
Štýl Tiché
Cukor: g/l 19,7 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 7,1 g/l
Objem 0,75 l
typ uzáveru Zátka prírodná
Servírovacia teplota 8 - 12 °C
Archivácia nie
Dekantácia nie

Popis vína

Zweigeltrebe Rosé, neskorý zber, vás oslní lososovou farbou a ovocnou vôňou. Chuť je plná ostružin a lesného ovocia. Víno je úžasný spoločník k predkrmom, dezertom, ovocným šalátom, cestovinám a k studenej kuchyni. Neváhajte sa presvedčiť o jeho vynikajúcej chuti.

O vinárstve

Vinařství Mezuliáník

Vinárstvo vzniklo v roku 1996 na základoch dlhoročnej rodinnej tradície. V súčasnej dobe hospodári na 22 ha viníc. Väčšina z nich spadá do katastru obce Blatnice pod Svatým Antonínkem. Vyrábajú tu ročne cca 60 - 90 000 litrov vína. Predovšetkým vyrábajú vína akostné, prívlastkové a sudové. Blatnické juhozápadné svahy s ílovým podložím, na ktorých sa vinice nachádzajú v kombinácii s miernym podnebím a častými južnými vetrami dodávajú vínu nezameniteľný charakter. V ponuke sú aj Moravské sudové vína, pochádzajúce z vlastných viníc v kvalite odpovedajúcej tzv. nedeklarovaným prívlastkom.