Ochutnávka z Vinařství Ježková

Predstavujeme Vám vína z vinárstva Miroslava Ježková, Malebné vinárstvo rodinného typu nájdete v Moravskej Novej Vsi. Miroslava Ježková, mladšia dcéra pána Ing. Miroslava Košuta, prevzala a pokračuje v rodinnej tradícii vinárstva. Samozrejme s podporou celej rodiny a predovšetkým s dlhoročnými a cennými skúsenosťami svojho otca.

Viac informácií
Vložiť do zoznamu Všetky vína z vinárstva
57,12 €
Skladom
- +

Doplňujúce informácie

Objem 0,75 l

Popis vína

Balíček obsahuje Nitria 2021, suché, Vinařství Ježková Dornfelder 2021, suché, Vinařství Ježková Hibernal 2021, polosuché, Vinařství Ježková Pálava 2021, polosladké, Vinařství Ježková Ryzlink vlašský 2021, suché, Vinařství Ježková Veltlínské zelené 2021, polosuché, Vinařství Ježková,

O vinárstve

Vinařství Ježková

Je to rodinné vinárstvo s tradíciou siahajúcou až do roku 1862. Nachádza sa v nejjužnějšiom cípe Jižnej Moravy v malebnej dedinke Moravská Nová Ves. Obhospodaruje 9,5 ha viníc v systémé integrovanej produkcie vína v tratiach Vinohrady a Stará hora. Pri spracování hrozna vychádza z tradičných poznatkov výroby vína s použitím moderných technológií – šetrné lisovanie, odkalenie a riadené kvasenie muštu. Medzi vlajkové lode vinárstva patrí kolekcia Dedové biele, Dedové červené, Dedové ružové. Okrem klasických odrôd se pyší tiež slovenskými odrodami z vlastných viníc - Devín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.